Výstava výtvarníků leningradského undergroundu

Tentokrát představíme dva výtvarníky leningradského undergroundu A. Nika a B. Konstriktora (vlastními jmény Nikolaje Akselroda a Borise Akselroda). Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. května 2013 v 18 hodin.

Milí přátelé,
srdečně zveme na vernisáž naší poslední předprázdninové výstavy. Tentokrát představíme dva výtvarníky leningradského undergroundu A. Nika a B. Konstriktora (vlastními jmény Nikolaje Akselroda a Borise Akselroda). N. Akselrod zemřel nedávno v Praze (vystavoval v galerii Ztichlá knika a v galerii Paměť), Boris Akselrod bude osobně přítomen. Oba autoři byli také literárně činní, publikovali v samizdatu a tato výstava bude průřezem jejich díla. Jde o jedinečnou příležitost seznámit se s protagonisty leningradské podzemní výtvarné scény. K dispozici bude také reprezentativní katalog výstavy za režijní cenu.
Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. května 2013 v 18 hodin v knihovně Libri prohibiti, Senovážné náměstí 2, Praha 1, 3. patro s výtahem.
Těšíme se, že přijdete a vítáme další šíření této pozvánky,
Za knihovnu Libri prohibiti Kateřina Volková, kurátorka a Jiří Gruntorád,
poštmistr

pozvánka/invitation

Video:

VÝSTAVA

imh_1573637533.jpgNepřehlédněte

priban_korespondence_ladislava_radimskeho_1461692230.jpg

Podpořte nás

PODPOŘTE NÁS

Ve fondu knihovny je nejrozsáhlejší sbírka exilového a samizdatového tisku, stále však ještě zůstávají citelné mezery, které je třeba doplnit. Prosíme proto o pomoc přátele doma i v cizině. Kdo máte staré samizdatové nebo exilové a krajanské knihy, noviny, časopisy, gramofonové desky, nahrávky, brožury, letáky, oběžníky apod., ozvěte se, je to důležité!

Neméně důležitá je pro nás i finanční podpora. Také díky vaší pomoci pokračujeme v započaté práci a umožňuje nám zachovat si nezávislost. Děkujeme!

Podpořte konkrétně:

digitalizace audio a video nahrávek

digitalizace exilových a samizdatových časopisů

katalogizace knih, časopisů a nahrávek

zpracování osobních fondů a archivů

Uvítáme Vaši případnou finanční pomoc:

Číslo bankovního účtu je 219642286/0300 u ČSOB a.s.

Pro zahraniční platby IBAN:

CZ9403000000000219642286

BIC (SWIFT): CEKOCZPP

IČO: 45247048

Také jsme připraveni přijmout knižní dary všeho druhu, samizdatovou a exilovou literaturu, noviny a časopisy, letáky, plakáty, drobné tisky, fotografie, nahrávky, filmy, dokumenty a písemné pozůstalosti.

Děkujeme!

Právě se děje

Spolupráce Libri prohibiti na projektu The Women Of Charter 77 And The New Dissenters

Projekt Rádia Svobodná Evropa představuje osudy tří signatářek Charty 77, jejichž odvaha se stala inspirací pro další ženy bojující za svobodu.

woman-77_1484405807.jpg

Odkaz na webové stránky projektu naleznete zde.