Home  /  Archive
DLOUHODOBÝ PROJEKT

Dlouhodobý projekt je zaměřen na přímou podporu aktivních složek kubánské občanské společnosti, nezávislých knihoven, které pomáhají zajistit alternativní zdroje informací. Pomoc spočívá v doručování materiální pomoci s cílem co nejvíce rozšířit fondy knihoven o tištěná a elektronická média. Jsme v kontaktu s knihovnami a edukačními centry po celém ostrově. Kromě tiskovin zasíláme drobnou elektroniku, léky, psací a výtvarné potřeby a další.

Součástí projektu je literární soutěž Novelas de Gavetas Franz Kafka – Romány ze šuplíku, zaměřená na románovou tvorbu kubánských autorů, žijících na ostrově, kteří by jinak neměli možnost svá díla publikovat. Ze sedmého ročníku soutěže vzešel román 9550: una posible interpretación del azul autora Abela Arcose. Kniha byla neprodleně předána do distribuce přes síť kubánských knihoven.

Od roku 2013 podporujeme formou mikrograntu samostatný projekt nové sítě knihoven Cabalgando Horizontes, která ve všech kubánských provinciích zajišťuje kromě běžné knihovnické činnosti pravidelné kurzy pro děti, mládež i dospělé a stala se z ní naše síť školících center pro ostatní knihovníky. Účastní se zde workshopů o užívání elektronických čteček a kurzů zpracování samostatných projektů a fundraisingu. Díky těmto seminářům přibylo pro rok 2015 devět mikrograntů pro nové i stávající knihovny. Formou mikrograntu byl podpořen také projekt videotéky Christopher Whittle ve městě San Juan y Fernández, zajišťující pravidelné filmové projekce a následné debaty na aktuální témata.

Pátým rokem se rozrůstá náš domovský webový projekt inCUBAdora, virtuální knihovna a rozcestník kubánské neoficiální kultury. Web si získal velkou sledovanost v zemích s početným kubánským exilem ale i na Kubě, navzdory stále malým možnostem připojení.

EXHIBITION

imh_1573637533.jpg

Do not miss

priban_korespondence_ladislava_radimskeho_1461692230.jpg

Support us

SUPPORT US

The library is the largest collection of samizdat and exile press, but still there remain significant gaps that need to be added. We ask for help from friends at home and abroad. Who you are old samizdat and exile or expatriate books, newspapers, magazines, records, recordings, brochures, leaflets, circulars, etc., come in, it's important!

Equally important is for us and for financial support.Also, thanks to your help, we continue previous work and enables us to maintain our independence. Thank you!

Support namely:

digitization of audio and video recordings

digitization exile and samizdat journals

cataloging of books, magazines and recordings

processing of personal collections and archives

We welcome your possible financial assistance:

Bank account number is 219642286/0300 ČSOB as at

For foreign payments IBAN:

CZ9403000000000219642286

BIC (SWIFT): CEKOCZPP

ID: 45247048

Also we are ready to accept book donations of all kinds, samizdat and exile literature, newspapers and magazines, leaflets, posters, small prints, photographs, recordings, films, documents and personal papers.

Thank you!

Happening

Spolupráce Libri prohibiti na projektu The Women Of Charter 77 And The New Dissenters

Projekt Rádia Svobodná Evropa představuje osudy tří signatářek Charty 77, jejichž odvaha se stala inspirací pro další ženy bojující za svobodu.

woman-77_1484405807.jpg

Odkaz na webové stránky projektu naleznete zde.