Libri prohibiti

Vernisáž výstavy To byl M&rek

Milí přátelé a příznivci knihovny Libri prohibiti,

srdečně vás zveme na vernisáž naší nové výstavy. Jmenuje se To byl M&rek a uskuteční se ve čtvrtek 17. března 2022 tradičně od 18:00 hodin v Libri prohibiti.

Na výstavě návštěvníci uvidí zejména samizdatová vydání Markových časopisů, které vytvářel zejména pro potřeby svých známých a také pro spoluhráče alternativních kapel jako Elektrobus, Extempore či Amalgam, v nichž působil v 70. letech, i další písemnosti. Expozici doplní dobové plakáty, hudební nástroje a další artefakty, stejně jako řada archivních fotografií získaných jak z jeho pozůstalosti, tak od příbuzných. Několika exponáty přispělo také Popmuseum.

Výstavu již v pondělí 14. března předznamená koncert v břevnovském Klubu Kaštan, na němž si Marka připomenou někteří jeho bývalí spoluhráči. Mikoláš Chadima se svým MCH Triem vystoupí se speciálním vzpomínkovým setem s repertoárem z alba 198Four Well z roku 1984, tedy z období, kdy s jeho MCH Bandem Marek vystupoval. Dávnou spolupráci s Markem z období před 40 lety si připomene také písničkář Jakub Noha.

Za pořadatele
Jiří Gruntorád, poštmistr

Fotogalerie ZDE

VIDEO: